ZKteco ZK FR1200-ID slave fingerprint and prox card reader
KSh13,000.00 Ex.VAT
Category: Zkteco Biometric Readers
Description
| Model | FR1200 |
| CPU | 324 MHz |
| Fingerprint Sensor | ZK Small Size Sensor |
| Algorithm Version | ZKFinger VX10.0 |
| Communication | RS485 |
| Standard Function | ID Card Module |
| Optional Function | MF Card Module |
| Voice Prompt | Buzzer |
| Power Supply | DC 12V |
| Operating Temperature | 0 ~ 45°C (32°~113°F) |
| Protection Grade | IP65 |
| Dimension(L x W x H) | 102 x 50 x 37mm |
Related products
Zkteco Biometric Readers
Rated 0 out of 5
KSh44,000.00 Ex.VAT
-1%
Zkteco Biometric Readers
ZKTECO F7C-ID Stand-Alone Fingerprint & Time Attendance Reader 12V